Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

New York-i Kritikusok Díja 2011

Hogy mennyire tekinthető Oscar-előszobának egy-egy díjátadó? A New York-i kritikusok 2010-es díjátadójának győztesei közül az alábbiak nyertek Oscart is: Colin Firth - legjobb színész, Melissa Leo  - legjobb női mellékszereplő; míg 2009-ben A bombák földjén és Kathryn Bigelow, valamint Mo'Nique és Christoph Waltz is megismételte nagyalmás győzelmét az aranyembernél!

Az idei győztesek alapján lehet találgatni, hogy kik lesznek befutók...lehet,hogy végre összejön az Oscar Brad Pittnek?

 

Legjobb film: "The Artist"

Legjobb rendező: Michel Hazanavicus, "The Artist"

Legjobb színész: Brad Pitt, "Az élet fája" és "Pénzcsináló"

Legjobb színésznő: Meryl Streep, "The Iron Lady"

Legjobb férfi mellékszereplő: Albert Brooks, "Drive - Gázt!"

Legjobb női mellékszereplő: Jessica Chastain, "A segítség" "Az élet fája" és "Take Shelter"

Legjobb forgatókönyv: Steven Zaillian és Aaron Sorkin, "Pénzcsináló"

Legjobb fényképezés: Emmanuel Lubezki, "Az élet fája"

Legjobb idegennyelvű film: "Nader és Simin - Egy elválás története"

Legjobb dokumentumfilm: "Cave of Forgotten Dreams"

Legjobb első film: "Margin Call"

0 Tovább

OdeonLloyd program szorgos magyarhangyával

Műsoron képregényrajongók, PestiEST szerkesztők, skandinávfanok, pszichológusok, Odeon tékások, gasztro érdeklődők és magyarhangya által választott filmek. 
Comic-Live-Club
október 17. hétfő 20:00 CLC: HA/VER
 
Magyar Képregény Szövetséggel  közösen rendezzük meg a Comic-Live-Club rendezvénysorozatot, amely a képregényfilmek rajongóit rántja be az Odeonba. A HA/VER-rel kezdünk. A vetítés köré  egyéb játékokat is kerítünk és a nyertesek ingyenes belépőt kapnak a következő vetítésre.

További infóért kattints a facebook eventre.
 
One Night Only - mozizz a Pesti Esttel
október 18. kedd 20:30 PestiEST One Nigh Only: REC
 
A Pesti Est szerkesztő csapata elindít az Odeonban egy olyan vetítéssorozatot, ahol a filmek cselekménye egyetlen éjszaka alatt játszódik. Az első vetítés filmje a REC . Ezt a spanyol horrort Tóth Csaba ajánlja, a Pesti Est mozirovatának szerkesztője. Játék is kapcsolódik a vetítéshez.

Részletek az est.hu oldalon.
Prizma skandináv vetítéssorozat
október 19. szerda 18:00 Prizma skandináv filmklub: Vérvonal
 
Baltasar Kormákur Vérvonal című krimijével indul aPrizma skandináv vetítéssorozata. Itthon ritkán látható északi remekek peregnek rövid előadással megtámogatva.

A részletes programot lásd a facebook eventen.
Pszichologia.com Filmklub 1.
október 19. szerda 20:00 Pszichologia.com Filmklub: A szabadság útjai
 
Elindul a PÁRKAPCSOLAT, SZEXUALITÁS témakörrrel foglalkozóPszichologia.com Filmkub. Első alkalommal a Szabadság útjai c. filmet nézzük meg. A film után Puzsér Róberttel és meghívott szakemberekkel beszélgetünk.

Jegyvásárlásról fontos infók.
Pedagógiai filmklub
október 20. csütörtök 18:00 Pedagógia filmklub: Az osztály
 
Pedagógiai filmklub harmadik filmje: Az osztály. Szarka Emese, doktorandusszal beszéljük meg vetítés után az iskolai közegben megjelenő etnikai konfliktusokat, előítéleteket. 

További infók a facebook eventen.
Odeon18 - a Téka ajánlja
október 20. csütörtök 20:30 Odeon18 - Téka ajánlja: Mennyország most
 
Az Odeon sokat látott tékásai összedugták fejüket, hogy összeszedjék az elmúlt 18 év kiemelkedő sikereit, legtöbbet keresett alkotásait. Hosszú a lista és a java már nem is elérhető. Ebbe a sorozatba  sikerült olyan filmeket válogatni, amelyek nemcsak a filmművészetben bírnak kiemelt jelentőséggel, hanem az Odeonban is meghatározták a közbeszédet öt, tíz, tizenyolc éve... Első alkalommal a Mennyország most c. filmet vetítjük.
Kopogó Szemek 01 - Péter Anna
október 24. hétfő 20:00 Kopogó Szemek - Gasztroest Péter Annával és a Zöld hentesekkel

Első Gasztro esténk, ahova Kopogó Szemű vendégeinket várjuk, hogy Péter Anna a Malackaraj blog szerzőjének Zöld Hentesekcímű műhöz álmodott falatkáival töltsék meg filmre is éhes gyomrukat. A film vetitése 21:00től kezdődik. Addig van időnk átmelegedni, recepteket cserélni, s találgatni vajon hogy is kapcsolódik majd a film s az asztalon elterülő sok sok finomsághoz.

Jegyvásárlásról fontos infók
.
 
magyarhangya ajánlja
október 26. szerda 21:00 magyarhangya ajánlja: Út a vadonba

Felkutatjuk az összes olyan Magyaroszágon bemutatott kincset, amely méltatlanul bukott meg. Feltérkepezzük az elérhető tartalmakat és mégegyszer, utoljára műsorra tűzzük a független filmforgalmazás aranykorának elfeledett remekműveit... Első film Út a vadonba.
0 Tovább

83. Oscar-díjátadó - győztesek

Legjobb film

A király beszéde

 

Legjobb férfi főszereplő

Colin Firth (A király beszéde)

 

Legjobb női főszereplő

Natalie Portman (Fekete hattyú)

 

Legjobb rendező

Tom Hooper (A király beszéde)

 

Legjobb betétdal

Randy Newman - We Belong Together (Toy Story 3)

 

Legjobb vágás

A közösségi háló

 

Legjobb vizuális effektusok

Eredet

 

Legjobb dokumentumfilm

Inside Job

 

Legjobb rövidfilm

God of Love

 

Legjobb dokumentum-rövidfilm

Strangers No More

 

Legjobb jelmez

Alice Csodaországban

 

Legjobb smink

Farkasember

 

Legjobb hangvágás

Eredet

 

Legjobb hangkeverés

Eredet

 

Legjobb filmzene

Trent Reznor és Atticus Ross (A közösségi háló)

 

Legjobb férfi mellékszereplő

Christian Bale (A harcos)

 

Legjobb idegennyelvű film

Egy jobb világ

 

Legjobb eredeti forgatókönyv

David Seidler (A király beszéde)

 

Legjobb adaptált forgatókönyv

Aaron Sorkin (A közösségi háló)

 

Legjobb animációs rövidfilm

The Lost Thing

 

Legjobb animációs film

Toy Story 3

 

Legjobb női mellékszereplő

Melissa Leo (A harcos)

 

Legjobb operatőr

Wally Pfister (Eredet)

 

Legjobb látványtervezés

Alice Csodaországban

0 Tovább

83. Oscar-díjátadó - Esélylatolgató

Most már csak egyet (deleléspártiaknak hármat) kell aludni az év legjobban várt (de nem a legjobb) filmes díjátadójának kezdetéig. A hétfő hajnal fél háromtól az HBO-n magyar kommentárral (Dudás Viktor - VOX főszerkesztő) követhető gála az egyik legkiélezettebb versenyt hozhatja a főbb kategóriákban, bár ezek ugye kevés eltéréssel szoktak bírni a BAFTÁhoz vagy a Golden Globe-hoz képest. Ahogy a jelöltlistánál, úgy most is csak a főbb kategóriákat fogom átnézni, kategóriánként egy igazi esélyes és egy reális meglepetésgyőztes megnevezésével. Mindezt az idei szezon eredményeire és az elmúlt évek tapasztalataira alapozva.

 

Legjobb film

Ez a kategória a leginkább emlékezetes az egész gálán, ezért is kell majd reggel 6-ig fent maradni ahhoz, hogy megtudjuk a győztes kilétét. Itt matematikai alapon A közösségi háló áll az élen, nyerve a Golden Globe-ot és megannyi városi díjátadót. Ez utóbbi nem hangzik túl fényesnek, de míg a BAFTA A király beszédének tarolásától volt hangos, addig az Egyesült Államokban a Facebook-film visz mindent eddig. Mivel ebben a kategóriában kevésbé a grandiózus megvalósítás érdemel arany szobrot, így a kisebbek közül bárki nyerhetne, de a mérleg maximum A király beszédéig ereszkedik le, a többi összességében a megtisztelő jelölésig vitte.

 

Legjobb rendezés

Majdhogynem egyértelmű a kategória, a biztos befutónak David Fincher (A közösségi háló) számít, aki még a BAFTA-gálán is nyert. A kicsik esélyeit latolgatva már nehezebb dönteni, de Finchert leszámítva bárki lehet, mert tényleg nem szól se pro, se kontra érv egyik mellett sem.

 

Legjobb színész

Idén a britek most már teátrális koronaékszere, Colin Firth (A király beszélde) az erőnyerő, főleg, hogy Bridges tavaly felitta magát a legnagyobbak közé, idén még csak árnyéknak sem nevezhető az alakítása. Ha mégsem ő kapná a szobrot, akkor a díjátadó társ-házigazdája, James Franco (127 óra) szó szerint zsigeri alakítása érdemli meg az elismerést.

 

Legjobb színésznő

Senki sem kérdőjelezné meg az idén Natalie Portman (Fekete hattyú) győzelmét, főleg, hogy nem csak szakmai, magánéleti szinten is kiteljesedett az élete ezen filmjének köszönhetően (többit a pletykaoldalakon). Ha mégsem ő kapja meg, akkor a szokásos meleg-kártya lép érvénybe, ahogy két éve Mickey Rourke és Sean Penn esetében: az addigi erőfölényt élvező Rourke hoppon maradt, mert a Milk meleg főszerepéért Penn kapta meg a szobrocskát. Ilyen történelmi ismétlődés esetén Annette Benning (The Kids Are All Right) örülhet majd a pódiumon.

 

Legjobb férfi mellékszereplő

Ha mindenki úgy gondolja, a BAFTA-díjon kívül szinte mindent besöprő Christian Bale (A harcos) újabb drámai fogyása és erőteljes alakítása érdemli ki az Akadémia elismerését. Ha mégsem, jelen esetben a melegkártya sansztalan, mert Mark Ruffalo egy heteró karaktert tolt el egy leszbikus vígjátékban. Akkor marad Geoffrey Rush (A király beszéde), aki a BAFTA-sikert emelheti egy lépcsőfokkal fentebb.

 

Legjobb női mellékszereplő

A mellékszereplői kategóriában nagy esély van egy alkotás duplázására, a Golden Globe-hoz hasonlóan itt is jó eséllyel A harcos másik ellenszenves figurájának megformálója, Melissa Leo (A harcos) készülhet majd a minél hitelesebb átéléssel előadott köszönő beszéddel. Esetleges kudarcáért pedig csak Helena Bonham Carter (A király beszéde) tőle idegenül ható visszafogott alakítását okolhatja.

 

Legjobb idegennyelvű film

Ki más nyerhetne itt, mint az Egy jobb világ? A BAFTA-díjas A tetovált lány nincs a listán, a többi film ugyan jobb, mint az amerikai átlag, de olyan szívbemarkoló és egyetemes történetet kevesen vittek még vászonra... északi jellegéről nem is beszélve. A hátsó kertből azonban még befuthat a Dogtooth, elég rendes fesztiválos háttérrel bír, amellett társadalmi látképe több mint fájdalmasan realista.

 

Legjobb animációs film

Minden idők legsikeresebb animációs filmje, a Toy Story 3 eddig minden terepen győzedelmeskedett, pont a hazain maradna alul? Ez már több lenne, mint szégyen, egyenesen bukás, ha a teljes siker az Oscar-bukta miatt maradna el. Igazi kis ellenlábas nincs, a remény élteti csak azt a kijelentést, hogy a titkos befutó az Így neveld a sárkányodat lehessen.

 

Ez csak egy tipp, a nagy átlagra hivatkozva. Minden eltérés a több mint 6000 tagú Akadémia tagjainak rovására írható!

0 Tovább

5. Oscar-éjszaka Szegeden

2011. február 27-én  20 órától reggelig a Belvárosi moziban:

 

5. BELVÁROSI OSCAR-ÉJSZAKA

 

Oscar-jelölt filmek nonstop vetítése

 

Zsigmond Vilmos terem

20 óra: Toy Story 3D (500 Ft)

21.45 óra: Social Network (500 Ft)

0 óra 30 perc: Fekete hattyú (800 Ft)

2 óra 30 perc: Élő közvetítés a 83. gáláról (800 Ft) (Jelöltlista ITT)

 

Balázs Béla terem

20.15 óra: Eredet (500 Ft)

23.30 óra: A félszemű (800 Ft)

2 óra 30 perc: A király beszéde (800 Ft)

 

Napijegy ára (az élő közvetítésre is érvényes): 2200 Ft

 

A Casablanca kávézóban egész éjszaka: játékok értékes nyereményekkel, különleges "filmes" koktélok

Ceremóniamester: GEDZO

Médiapartner a Rádió 88.

0 Tovább

64. BAFTA-díjátadó - győztesek

Átadták a Brit Filmakadémia díjait. Senkit sem lephet meg a tény, A király beszéde hazai pályán tarolt, a 14 jelölésének felét, hetet vághatott zsebre. Az eddigi fix pont, Colin Firth főszereplői díja mellett mind a két mellékszereplő (Geoffrey Rush és Helena Bonham-Carter) öregbíthette érdemeit. A női főszereplői mezőnyben toronymagas esélyes Natalie Portman vette át a kis aranymaszkot, így az arany glóbusz mellől már csak az aranyember hiányzik. Mint a díjátadóknak általában, a nagy vesztese most sem más, mint Christopher Nolan az Eredettel, a Golden Globe után ismét csak a technikai díjak között említették az alkotást. Fincher a Facebook-filmmel elérte a BAFTA-t is, ahogy Aaron Sorkin is. A legjobb elsőfilmes mezőnyben a már általam is említett Four Lions nyert, erősítve a polkorrektség elavultságát.

A legjobb idegennyelvű film A tetovált lány lett, mely erős mezőnyben diadalmaskodott, tovább bővítve a kategória sokszínűségét. Ami továbbra is szomorú és egyhangú, ugyanúgy, mint  A közösségi háló esetében, a Toy Story újabb díja. Nem érdemtelenül nyerhetett megint, mert jó film az animációs mezőnyben, csak éppenséggel ott van az Így neveld a sárkányodat, mely újdonságával és ötleteivel lekörözte a most érzelgősségben erősítő játékokat.

 

Legjobb film

A király beszéde

 

Legjobb brit film

A király beszéde

 

Legjobb elsőfilmes brit író, producer vagy rendező

Four Lions - Chris Morris

 

Legjobb rendező

David Fincher - A közösségi háló

 

Legjobb eredeti forgatókönyv

David Seidler - A király beszéde

 

Legjobb adaptált forgatókönyv

Aaron Sorkin - A közösségi háló

 

Legjobb nem angol nyelvű film

A tetovált lány

 

Legjobb animációs film

Toy Story 3

 

Legjobb színész

Colin Firth - A király beszéde

 

Legjobb színésznő

Natalie Portman - Fekete hattyú

 

Legjobb férfi mellékszereplő

Geoffrey Rush - A király beszéde

 

Legjobb női mellékszereplő

Helena Bonham Carter - A király beszéde

 

Legjobb filmzene

A király beszéde - Alexandre Desplat

 

Legjobb operatőr

Roger Deakins - A félszemű

 

Legjobb vágás

A közösségi háló - Angus Wall, Kirk Baxter

 

Legjobb díszlet

Eredet - Guy Hendrix Dyas, Larrsy Dias, Doug Mowat

 

Legjobb kosztüm

Alice Csodaországban - Colleen Atwood

 

Legjobb hang

Eredet

 

Legjobb speciális vizuális effektek

Eredet

 

Legjobb smink és haj

Alice Csodaországban

 

Legjobb animációs rövidfilm

The Eagleman Stag - Michael Please

 

Legjobb rövidfilm

Until the River Runs Red

 

Orange Rising

Tom Hardy

0 Tovább

Writers Guild Awards - díjátadó

Túl vagyunk már a rendezők, producerek és színészek céhének díjátadóin. Nagy összességében kijelenthető, a Gengszterkorzó évét zárjuk most már lassan, hiszen a Brit Filmakadémia és az Oscar-díjátadóval be is fejeződik majd a szezon. Sorozatok terén a Mad Men még mindig uralkodó szerepet tölt be, bár kérdéses, akkor is így végződött volna, ha Atlantic City bűnözőit nem teszik az újoncokhoz. A Modern család eddig csak a Golden Globe-on maradt alul a Glee-vel szemben, azóta tarol mindenhol. A minisorozatoknál egy új versenyzőt köszönthetünk, se Temple Grandin, se Dr. Halál, de még mindig HBO - Peter Morgan a Különleges kapcsolattal verte az eddigi győzteseket.

A filmesek közt Nolan elvitte az első igazán neki szóló díjat: most először diadalmaskodott országos megmérettetésben az Eredettel. Aaron Sorkin egy újabb díjat vehetett át A közösségi hálóért - remélhetőleg ebben a kategóriában marad a film díjazása a következő átadókon. A dokumentumfilmes mezőny igen erős és vegyes, most az Inside Job kerekedett felül

 

 

Eredeti forgatókönyv

Christopher Nolan (Eredet)


Adaptált forgatókönyv

Aaron Sorkin (A közösségi háló)


Dokumentumfilm-forgatókönyv

Charles Ferguson, Chad Beck, Adam Bolt (Inside Job)

 

 

Televíziós kategóriák


Drámai sorozat

Mad Men - Reklámőrültek


Vígjáték-sorozat

Modern Family


Újonc sorozat

Gengszterkorzó


Eredeti forgatókönyv minisorozat vagy tévéfilm kategóriában

Peter Morgan (Különleges kapcsolat)

 

Adaptált forgatókönyv minisorozat vagy tévéfilm kategóriában

Robert Schenkkan és Michelle Ashford (The Pacific - A hős alakulat, 8. rész)

 

A díjazottak teljes listája ITT tekinthető meg.

0 Tovább

17. Screen Actors Guild - díjátadó

A tegnapi rendezők díjátadója után újabb győztes-hirdetések, újabb partik, ezúttal a színészek háza tájáról. A Színészek Céhének díjátadóján alig volt némi meglepetés. A filmes kategóriákban ugyanazok vihettek haza szobrocskákat, mint eddig: Colin Firth, Natalie Portman, Christian Bale és Melissa Leo eddig szinte veretlenül állnak a versenytársakkal szemben, vagyis a hátralevő BAFTA- és az Oscar-díjátadó előtt nem nagy jóstehetség megtippelni a fenti kategóriák győzteseit.

Hasonló állandóság a televíziós kategóriákban is megfigyelhető, Claire Danes és Al Pacino is egyeduralkodó a kategóriájában. Sorozatok terén egyértelműen a Gengszterkorzó évét éljük, Steve Buscemi pedig csak rádupláz a sorozat sikerére. A Modern család kezdi átvenni A stúdió szerepét a díjátadókon, megelőzve most a Golden Globe-on ajnározott Glee - Sztárok leszünk!-öt.

Az életműdíjat Ernest Borgnine kapta.

 

Filmes kategóriák

 

Legjobb szereplőgárda

A KIRÁLY BESZÉDE

 

Legjobb színész

COLIN FIRTH / VI. György király – A király beszéde

 

Legjobb színésznő

NATALIE PORTMAN / Nina Sayers – Fekete hattyú

 

Legjobb férfi mellékszereplő

CHRISTIAN BALE / Dicky Eklund – A harcos

 

Legjobb női mellékszereplő

MELISSA LEO / Alice Ward – A harcos

 

 

Televíziós kategóriák


Legjobb szereplőgárda drámai sorozatban

GENGSZTERKORZÓ

 

Legjobb színész drámai sorozatban

STEVE BUSCEMI / Nucky Thompson – Gengszterkorzó

 

Legjobb színésznő drámai sorozatban

JULIANNA MARGULIES / Alicia Florrick – A férjem védelmében

 

Legjobb színészgárda vígjátéksorozatban

MODERN FAMILY

 

Legjobb színész vígjátéksorozatban

ALEC BALDWIN / Jack Donaghy – A stúdió

 

Legjobb színésznő vígjátéksorozatban

BETTY WHITE / Elka Ostrovsky – Hot in Cleveland

 

Legjobb színész tévéfilmben vagy minisorozatban

AL PACINO / Jack Kevorkian – Dr. Halál

 

Legjobb színésznő tévéfilmben vagy minisorozatban

CLAIRE DANES / Temple Grandin – Temple Grandin

 

 

Filmes és televíziós kaszkadőrmunka


Legjobb kaszkadőrmunka filmben

EREDET

 

Legjobb kaszkadőrcsapat televíziós sorozatban

TRUE BLOOD

0 Tovább

63. Directors Guild of America - díjátadó

Ma hajnalban osztotta ki díjait az Amerikai Rendezők Céhe. A Golden Globe óta A közösségi háló nincs igazán a helyzet magaslatán, minden fronton A király beszéde tarol. A producerek után most a rendezők is Tom Hooper filmjét díjazták, a nagy érdeklődésre való tekintettel (és az újabb pénzcsapok megnyitása érdekében) újra is vágják a filmet, hogy a káromkodás nélküli jelenetekkel a kiskorúak megnézhessék az alkotást. Más kérdés, hogy a film és a történet magvát adja az, hogyan szabadul fel a király az idegi feszültség alól a káromkodás által. Tévéfilm vagy minisorozat terén a Dr. Halál és a Temple Grandin viaskodik, bár a The Pacific - A hős alakulat és a Carlos című alkotás is beköszön olykor, igazából a díjat odaítélő közösségtől függ. Drámai sorozatok között a Gengszterkorzó tarol, kész csoda, hogy a Golden Globe maradt olyan "hagyománytisztelő", hogy a Mad Men - Reklámőrülteket hozta ki győztesnek. Vígjáték-sorozatoknál inkább a Modern család a befutó, bár a Golden Globe-n a Glee - Sztárok leszünk volt az igazi nagy dobás, összességében akkor is a Modern család tekinthető érdmesebb győztesnek.

A díjazottak teljes listája itt érhető el, én csak a fontosabb kategóriákat emeltem ki.

 

 

Legjobb filmrendező
Tom Hooper, A király beszéde
Legjobb tévéfilm vagy minisorozat
Mick Jackson, Temple Grandin
Legjobb televíziós dráma
Martin Scorsese, Gengszterkorzó
Legjobb televíziós vígjáték
Michael Spiller, Modern család
Legjobb dokumentumfilm
Charles Ferguson, Inside Job

Legjobb filmrendező

Tom Hooper (A király beszéde)

 

Legjobb tévéfilm vagy minisorozat

Mick Jackson (Temple Grandin)

 

Legjobb televíziós dráma

Martin Scorsese (Gengszterkorzó)

 

Legjobb televíziós vígjáték

Michael Spiller (Modern család)

 

Legjobb dokumentumfilm

Charles Ferguson (Inside Job)

 

0 Tovább

83. Oscar-díjátadó jelöltjei

A 83. Oscar-díjátadó február 28-án magyar idő szerint hajnali 2 órától követhető, a házigazdák pedig Anne Hathaway az egyik jelölt James Franco.

Talán nem ezt a szobrot fogják átadni, de hangulatba hozáshoz tökéletes.

A legtöbb jelölést, szám szerint 12-t A király beszéde kapta, utána A félszemű következik 10 jelöléssel. A közösségi háló 7 jelöléssel, míg a Fekete hattyú 5 jelöléssel büszkélhedhet.

A főbb kategóriákat lentebb találhatjátok, a technikai kategóriák nyerteseit pedig erre.

Legjobb film

127 óra

A félszemű

A harcos

A király beszéde

A kölyök rendben van

A közösségi háló

Fekete hattyú

Eredet

Toy Story 3

Winter's Bone

0 Tovább

Prolihisztor

blogavatar

Szelektált válogatás egy harmincas webpolgár gondolataiból, filmes írásaiból. Vélemény-folyam, mely műfajokhoz és témákhoz nem, csak személyhez kötött.

Utolsó kommentek